II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia i Intencje

3 grudnia 2022

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. W duchowym przeżyciu Adwentu wspiera nas swoim wstawiennictwem Matka Boża wypraszając łaski podczas Mszy św. roratnich. Zapraszam wszystkich na Roraty: od wtorku do soboty o godz. 18.00. Dzieci i młodzież zapraszam w każdą środę i piątek na godz. 18.00. Uroczystą liturgię Mszy św. roratnich rozpoczyna Procesja Światła z lampionami. Codziennie też, od wtorku do soboty możemy uczestniczyć o godz. 17.15 w Koronce do Bożego Miłosierdzia i w Różańcu św. o godz. 17.30. Codziennie podczas Różańca św. będziemy mieli okazję do Sakramentu Pojednania.
  2. W niedzielę 4 grudnia o godz. 10.45 zmiana Tajemnic Różańca świętego.
  3. W niedzielę 4 grudnia zapraszam z okazji „Barbórki” na Mszę św. o godz. 11.00 Brać Górniczą aby przez wstawiennictwo Niepokalanej i św. Barbary, Patronki Górników podziękować za pracę i życie i uprosić potrzebne łaski w tak trudnym i niebezpiecznym powołaniu Górnika.
  4. Parafia św. Mikołaja w Głogowie zaprasza na uroczystości związane z oficjalnym ogłoszeniem św. Mikołaja patronem Miasta Głogowa. W poniedziałek 5 grudnia o godz. 10.00 w Teatrze rozpocznie się konferencja o św. Mikołaju, a o godz. 18.30 w kościele odbędzie się Koncert Mikołajowy Space Of Grace & Goście. We wtorek 6 grudnia wyruszy Orszak św. Mikołaja z ruin kościoła św. Mikołaja i przejdzie ulicami miasta do kościoła Bożego Ciała. Organizatorzy zachęcają do udziału w Orszaku w przebraniu Świętego Biskupa Mikołaja (każdy uczestnik otrzyma pamiątkową mitrę), do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej, która będzie sprawowana po zakończeniu przemarszu, a następnie na mikołajowy bigos, pierniki i grzaniec.
  5. W tym tygodniu, we wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To największe Święto Maryjne. Zapraszam na Uroczystą Mszę św. w kościele parafialnym w Krzepowie o godz. 18.00. Szczególnie serdecznie zapraszam dzieci i młodzież. Podczas Eucharystii poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej a także wszystkim, którzy tego zapragną.
  6. Na stoliku pod chórem do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Nasze spotkanie ze Słowem Bożym w niedzielnej Mszy św. zachęca nas do pogłębiania wiary przez religijną lekturę.
  7. Wizytę w kancelarii parafialnej proszę umawiać telefonicznie.
  8. Br. Artur, nasz Organista odwiedza domy Parafian roznosząc opłatki a także przekazuje koperty z prośbą o ofiarę na sprzątanie, kwiaty do kościoła i posługę organisty w roku 2023. Proszę Was o przekazanie kopert kapłanowi w trakcie Wizyty Duszpasterskiej – kolędy, gdy będzie również aktualizowana kartoteka rodzin naszej Parafii. Przekazana ofiara jest dobrowolną składką roczną na właściwy wygląd naszej świątyni i piękną oprawę liturgiczną niedzielnych Mszy św.
  9. W zakrystii do nabycia świece adwentowa: małe po 10 zł i duże po 20zł.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszej Parafii. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
  11.  W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  12.   Dziękuję za  troskę o świątynię parafialną i jej otoczenie i codzienne spotkania na modlitwie w naszym kościele.
  13. Bóg zapłać wszystkim za dar serca i otwarte dłonie: za wszystkie smaczne niespodzianki.
  14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom – tego tygodnia – składam najserdeczniejsze życzenia: ludzkiej życzliwości i błogosławieństwa Bożego a chorym – szybkiego powrotu do zdrowia i naszej wspólnoty.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
II Niedziela Adwentu

I Sobota 03.12.2022
18.00
– + Ryszard Kowalski (29 rocz. śm.);  ++ z rodziny Kowalskich: Irena, Adolf, Zofia
               ++ z rodziny Nowaczyk: Janina, Stanisław, Tadeusz, Janusz

II Niedziela Adwentu 04.12.2022
08.00 – + Maria Kaczmarek (od sąsiadek)
09.30 – Szczyglice:
+ Helena Ciosek (od Róży Żywego Różańca)
11.00
– W int. Braci Górniczej z okazji „Barbórki”. W int. Wiktora Krawczyka w 18 rocz. ur.
11.00 – Chrzest: Inka Maja Gawlik
17.00 – W int Laury Hauke w 17 rocz.ur.

Poniedziałek 05.12.2022
W poniedziałki nie ma Mszy św.

Wtorek 06.12.2022 Wspomnienie św. Mikołaja Biskupa
17.30
– Różaniec święty
– + Urszula Kurowska od Róży z Nosocic

Środa 07.12.2022
17.30
– Różaniec święty
– O Boże Błog. dla Pszczelarzy

Czwartek 08.12.2022 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
17.30 – Różaniec święty
– W int. Marzeny i Jarosława Izbiańskich i ich dzieci: Nina, Kaja, Sebastian
               o Boże Błog. Jezusa Miłosiernego  i płaszcz opieki NMP

Piątek 09.12.2022
17.30 – Różaniec święty
18.00
– + Wiktoria Zabłocka (w 1 rocz. śm. od rodziny Pietraszek)
              + Jan Zabłocki (w kl. rocz. śm.) oraz ++ pradziadkowie

Sobota 10.12.2022
18.00 – ++ z rodziny Wrzecionowskich: Krystyna, Czesław, Antoni; + Tadeusz Tukindorf

III Niedziela Adwentu 11.12.2022
08.00 – W int. ks. Proboszcza w rocz. święceń
09.30 – Szczyglice:
+ Łucja o łaskę nieba
11.00
– + Janusz Kuśnierz (6 rocz. śm.); Mariusz Jancz (6 rocz. śm.)
11.00 – Chrzest: Nikodem Pietrzak
12.30 – Zabornia: + Krystyna Wolniak-Lalko (od mieszkańców Zaborni)
17.00 – + Edward (13 rocz. śm.); ++ Jacek, Danuta, Augustyn

Bóg zapłać za zamówione Intencje: Eucharystia otwiera niebo i przemienia serca.

Polecamy